Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice

foto

Keď knižnica ožije...

      Príbehom Pampúšika na jeho potulkách, Guľka Bombuľka, Šípovej Ruženky, Škaredého káčatka, Rybára a zlatej rybky či Alice z krajiny zázrakov ožila školská knižnica nielen rozprávkovými postavami, ale aj džavotom našich „prvostupniarov“.  

      Žiaci si oprášili svoje vedomosti priraďovaním rôznych úryvkov ku knihám, z ktorých vykĺzli, priradili aj knižky k autorom, ktorým utiekli. Preskúmali literárne pojmy a vylovili v pamäti odpovede na zaujímavé hádanky. Záložky sú pomocníkom pre každého správneho čitateľa, a preto sme sa rozhodli ich vyrobiť a zároveň sa aj zabaviť.

      A tými najkrajšími citátmi a myšlienkami o knihách sme obliekli náš knižničný strom, aby neprechladol v tomto chladnom jesennom období.

                                                                                                                    Mgr. M. Vrancová

Ako máme radi našu školskú knižnicu

      Dňa 24. 10. 2022 si žiaci druhého stupňa, počas Medzinárodného dňa školských knižníc, pripomenuli 210. výročie narodenia spisovateľa Sama Chalupku, ktorý pôsobil v okolí nášho mesta Jelšava.

       V priestoroch knižnice boli pripravené rôzne aktivity pre žiakov, pri ktorých sa prítomní niečo naučili aj zabavili. Žiaci sa zoznámili s knihami S. Chalupku, ktoré sa nachádzajú v školskej knižnici, konkrétne s dielom Boj pri Jelšave. Naša škola sa nachádza v Jelšave, ktorej história sa viaže k básnickej skladbe.

      V závere podujatia žiaci nakreslili svoju predstavu obliehania Jelšavy Turkami a najlepšie práce boli vystavené.

                                                                                                                       Mgr. M. Király

Fotogaléria