Deň starých rodičov

    foto

Október je už tradične známy ako mesiac úcty k starším. Málokto však vie, že v kalendári máme popri iných sviatkoch aj Deň starých rodičov. Na Slovensku pripadá na druhú októbrovú nedeľu. Vznikol z iniciatívy Američanky Marian Lucille Herndon McQuade ako ženy v domácnosti, matky a starej matky zároveň. Táto žena mala 15 detí a 40 vnúčat. A práve puto medzi starými rodičmi a ich vnúčatami je niečo krásne a nenapodobiteľné.

        Nie všetci máme to šťastie mať po svojom boku týchto vzácnych ľudí. Ale v každom prípade je tento deň veľmi výnimočný a mali by sme si ho všetci pripomenúť a poďakovať sa týmto úžasným ľuďom za ochotu a bezhraničnú lásku, ktorú od nich dostávame.                                 

         Aj naši žiaci chceli prekvapiť svojich starých rodičov nejakým zaujímavým a vlastnoručne vyrobeným darčekom a tento deň poňali ako príležitosť zavďačiť sa. Skôr ako sa pustili do výroby pozdravov a krásnych obrázkov, porozprávali sa o tom, ako majú radi svojich starých rodičov, prečo si ich vážia, čo na nich obdivujú, pri akých príležitostiach im podali svoju pomocnú ruku, prečo sú v ich živote takí dôležití a o aké životné múdrosti sa s nimi podelili. Starší žiaci napísali svojim starkým krásne venovanie a poďakovanie za všetko, čo pre nich doteraz urobili a snažili sa svoje výtvory dozdobiť obrázkami, ktoré nakreslili a vyfarbili najlepšie ako vedeli. Dokončené pozdravy si vzali domov a podarovali ich svojim starým rodičom. 

 

                                                                                                                Mgr. Martina Vrancová

Fotogaléria