Spoločne za čistú Muránku

čistenie Muránky

A čoby nie... Taká bola naša reakcia na výzvu od p. Šmidtovej z NP Muránska planina, ktorá je spoluorganizátorkou akcie „Spoločne za čistú Muránku“ vždy na Deň Zeme.  Táto enviromentálna aktivita sa organizuje každý rok, no práve teraz sa z dôvodu mimoriadnej situácie nemôže uskutočniť tak, ako po minulé roky.

Nás to však neodradilo, tejto situácii sme sa prispôsobili a rieku sme čistili v malých skupinkách. Rieka naozaj potrebovala našu pomoc, pretože podľa slov pani Šmidtovej bolo po tejto zime jej znečistenie oveľa väčšie, ako po minulé roky.

O tom, že akcia nebola zbytočná, svedčí aj množstvo vriec s vyzbieraným odpadom. Počasie nám prialo, spoločne sme prežili pekné dopoludnie  a rozchádzali sme sa s dobrým pocitom, že sme urobili niečo dobré pre našu prírodu. Bola to znova jedna veľmi vydarená akcia a ďakujem všetkým zúčastneným za ich nezištnú pomoc. Zároveň v mene p. Šmídtovej posielam výzvu aj pre ostatných, aby počas svojich prechádzok popri našej rieke neváhali a tiež priložili „ruku k dielu.“

 

Mgr. Martina Štullerová, Mgr. Andrea Houšková

Galéria