Deň Zeme

bl

Malou prechádzkou mestom sa začali naše aktivity ku Dňu Zeme. Spolu s Ladislavom Bírom a francúzskou aktivistkou Emilie sa vydali štvrtáci a šiestaci zákutiami mesta a poukazovali na to, čo sa im v meste páči a lebo nepáči. Ako prispieť k zlepšeniu životného prostredia, ako začať sám od seba a byť pre svoje okolie dobrým príkladom - o tom všetkom sa nielen rozprávalo, ale aj praktizovalo. Napríklad vyčistením ihriska či plánovaním budúcej výsadby hrušiek.

bl1

V piatok sa naši žiaci zapojili do akcie za čisté mesto a spolu s ďalšími dobrovoľníkmi vyčistili turistickú cestu na Skalku a brehy rieky Muráň. Plné vrecia svedčia o tom, že skutočne v tento deň nezaháľali a skutočne im záleží na kvalite ich prostredia.

bl2

Vzdelávacie aktivity o včelách, ich živote a význame v prírode pripravili učitelia pre mladších žiakov v areáli základnej školy. Okrem toho sa deti naučili vyrábať voskové sviečky a obrúsky a zabavili sa pri súťažiach. Táto aktivita sa uskutočnila vďaka finančnej podpory Nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft a.s. v rámci programu Zelené oázy.

Galéria